İstanbul’da Benzinci Çalışanlardan 90 Milyonluk Slip Vurgunu!

İstanbul Büyükçekmece’de ”bazı benzin istasyonları çalışanlarının sahte akaryakıt fişi üretip komisyon karşılığı kar elde eden ve vergi kaçıran şebekeye operasyon” düzenlendi. Gözaltına alınan 3 kişi tutuklanırken, polisin şu ana kadar 90 milyon liralık vurgunu açığa çıkardığı açıklandı.

İstanbul İl Emniyet

”VERGİ KAÇAKÇILIĞI TESPİT EDİLDİ”

Yapılan araştırmada, şüphelilerin, ”benzin istasyonlarından edinmiş oldukları bilgi ve tecrübeler neticesinde fiş (slip) basma cihazları ve dijital materyaller aracılığıyla birçok firmaya yüksek miktarda tutarlara sahip sahte fatura düzenleyerek, firmaların vergi kaçakçılığına sebep oldukları, kendilerinin ise yapmış oldukları bu usulsüz eylemlerden dolayı farklı yüzdelik oranlarda menfaat temin ederek haksız kazanç elde ettikleri tespit” edildi. Toplamda 90 milyon liralık kazanç sağlandığı belirlendi.

Şüphelilerin, ”uzun süre benzin istasyonlarında çalışmaları sebebiyle çevre edindiği bu sayede de konuyla ilgili bilgi ve tecrübe kazandıkları, teknik olarak da kendilerini geliştirdikleri, kesmiş oldukları naylon faturalar ve sebep oldukları vergi kaçakçılığından yüzde bir komisyon aldıkları” öğrenildi.

Büyükçekmece ve Esenyurt’ta 3 ayrı adrese düzenlenen baskında, 6 adet slip basma cihazı ve bunlara bağlı bilgisayarlar, 6 bin 200 adet yaklaşık 18 milyon 500 bin lira tutarında basılmış sahte fiş ve 400 adet basılmamış slip fiş rulosu ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir